İletişim
ozge@ozgesezen.com
0530 286 68 40
Valikonağı Cad. Efe Apt. No: 171/1
Nişantaşı, Şişli / İstanbul
Sosyal
Image Alt

Online Psikolog Desteği

ONLİNE TERAPİ: PSİKOTERAPİYİ TERAPİ ODASI DIŞINA TAŞIMAK

Günümüzde teknoloji her yaştan ve kesimden kişi için ulaşılabilir bir hale geldi ve hayatlarımızın bir çok alanında kolaylaştırıcı etkiye sahip. Peki teknolojinin bu kolaylaştırıcı etkisini online psikolog desteği için de kullanmak sizce mümkün mü? Günümüzde online psikolog desteği, danışanlar tarafından farklı nedenlerle sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Bu nedenlerden bazıları yurtdışında yaşıyor olmak, terapi almak istediği terapistten farklı bir şehirde yaşıyor olmak ya da zaman-ulaşım sorunu şeklinde sıralanabilir.

ONLİNE PSİKOLOG İLE GÖRÜŞMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?
  1. Online psikoterapi hizmeti veren online psikolog, lokasyon ve saat gibi değişkenlere bağlı kalmadan danışanı ile randevu planlayabilir
  2. Sürekli seyahat eden ya da yurtdışında yaşayan kişiler için kendi dilini konuşan, kendi kültüründen olan bir terapist bulmak çoğu zaman çok kolay değildir. Bu noktada teknoloji, bize sunduğu imkanlar sayesinde psikoterapi için psikoloğunuz ile aynı ülkede ve hatta aynı odada olma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır.
  3. Online psikoterapi kendi konfor alanıda (evinde, iş yerinde ya da istediği herhangi bir yerde) psikoterapi almayı isteyenler için uygun bir seçenektir.
  4. Online psikoterapi esnek seans saatleri sunar. Çalışma saatleri dolayısıyla ya da yaşadığı şehrin ulaşım sorunları nedeniye online psikolog ile görüşmeyi tercih eden kişiler, zaman kaybı yaşamaz. Vakit sorunu ortadan kalkmış olur.
  5. Psikoterapi hizmeti veren kurum ya da kişilerin olmadığı yerlerde yaşayan kişiler, zaman kaybetmeden psikolojik yardım alabilirler.
  6. Yüz yüze başlayan psikoterapi seanslarından sonra, farklı bir ülkeye ya da şehre taşınan danışanların tedavilerine devam etmelerine olanak sağlar. Yüz yüze başlayan seanslar ihtiyaç halinde online olarak devam edebilir.
ONLİNE PSİKOTERAPİ HERKES İÇİN UYGUN MUDUR?

Kendine ya da başkasına zarar verme isteği, intihar düşüncesi, madde ya da alkol kullanımı gibi durumlar söz konusu olduğunda mutlaka yüz yüze psikoterapi alınmalıdır. 

Online psikolog desteğinin etkinliğini araştıran bir çok araştırma yapılmaktadır. Depresyon tedavisinde online psikoterapinin etkinliğini araştıran çalışmanın sonuçlarına göre, online psikoterapi umut vaadeden sonuçlar ortaya koymaktadır.

ONLİNE PSİKOLOG NASIL OLUNUR?

Psikologlar çoğu zaman danışanlarının ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre hem yüz yüze hem de online psikoterapi hizmeti vermektedir. Online psikolojik danışmanlık veren psikologlar da üniversitelerin psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra klinik psikoloji yüksek lisansı yapmış kişilerdir. Online psikologların da profesyonel ruh sağlığı uzmanı olmaları gerektiğini unutmayın. Online psikoterapi almaya karar verdiğinizde, seçtiğiniz psikoloğun eğitimini ve  uzmanlığını araştırmanız doğru tedaviye ulaşmanız açısından oldukça önemlidir. 

online psikolog

Eğer benimle çalışmak isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bana ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun uzmanın ben olup olmadığıma beraber karar verebiliriz.