ozge logo light
İletişim
[email protected]
0530 447 69 43
Kültür Mahallesi 1380 Sokak Alyans Apartmanı B Blok No:4 D:12, 35220 Konak / İzmir
Sosyal
abot me title img 1

Hakkımda

IMG 0899 e1557151266154

Özge Sezen Geliş

Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
WhatsApp Image 2019 05 07 at 21.25.40

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2013 yılında mezun oldum. Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını “Üniversite öğrencilerinin zaman perspektifleri ile başa çıkma stratejileri arasındaki ilişkinin incelenmesi” konulu tez çalışması ile tamamlayarak klinik psikolog unvanı aldım.

Bireysel terapi ve aile ve evlilik terapisi alanlarında psikoterapi hizmeti vermekteyim.

Bireysel terapilerimde özellikle, depresyon, anksiyete bozuklukları, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk (takıntı-zorlantı bozukluğu), özgül fobiler ve öfke problemleri gibi alanlarda danışanlarıma destek sağlamaktayım. Bu süreçte, her bireyin yaşadığı duygusal ve psikolojik zorlukları anlamak ve onlara uygun çözümler sunmak için bilimsel temelli psikoterapi ekollerinden faydalanıyorum.

Aile ve evlilik terapisi alanında ise, çiftlerin ve aile üyelerinin arasındaki iletişim sorunları, ilişkisel problemler, iş-okul sorunları ve duygusal çatışmalar üzerine odaklanıyorum. Bu alandaki çalışmalarımda, sağlıklı iletişim becerileri geliştirme, ilişkilerde güven ve bağlanma sorunlarını çözme, duygusal yakınlığı yeniden inşa etme ve güçlendirme, üyelerinin birbirlerinin ihtiyaçlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olma hedefindeyim.

Çalışmalarımda, bilimsel temelli psikoterapi yöntemlerini kullanarak, danışanlarımın psikolojik iyi oluş hallerini desteklemeyi amaçlıyorum. Her bireyin ve ailenin benzersiz olduğunun farkında olarak, kişiye özel terapi planları oluşturuyorum. Danışanlarımın kendilerini daha iyi anlamalarına, zorlu duygular ile daha sağlıklı başa çıkmalarına ve daha dengeli ve tatmin edici bir yaşam sürmelerine destek oluyorum.

İzmir’de yüz yüze veya online olarak benimle görüşebilirsiniz. Ofisime gelemeyen ancak benimle çalışmak isteyen kişilerle online görüşmeler de yapıyorum. Online terapi, psikoterapiyi terapi odası dışına taşıyarak daha geniş bir erişim imkanı sağlıyor. Bu sayede, coğrafi kısıtlamalar veya yoğun programlar nedeniyle yüz yüze görüşme fırsatı bulamayan danışanlarla da etkili bir şekilde çalışabiliyorum.

Aldığım Eğitimler

  • Bilişsel Davranışçı Terapi – Eğitmen: Prof. Dr. Hakan Türkçapar
  • Şema Terapi. Şema Terapi Enstitüsü, İstanbul
  • Dinamik Psikoterapide Kuram, Klinik, Teknik – Eğitmen: Hakan Kızıltan
  • Aile ve Evlilik Terapisi 1. Düzey  Eğitimi – İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü
  • CAS (Cognitive Assessment System) – İstanbul Üniversitesi
  • Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR)
  • Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi Programı (MBCT)
  • MOXO Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Testi – MOXO Türkiye
  • BrainRx International – Brain Training (Abu Dhabi)
  • Çocuk Değerlendirme Testleri – (AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Peabody, Resim Kelime Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi ,Beier Cümle Tamamlama Testi, Duygu Durumu Ölçekleri.) – Türk Psikologlar Derneği

Seanslarımda Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kabul ve Kararlılık Terapisi ekollerini kullanıyorum. Eklektik bir bakış açısıyla danışanlarımla çalışıyorum. Tek bir psikoterapi yöntemine bağlı kalmadan danışanın ihtiyaçlarına göre birden fazla ekolden faydalanıyorum. 

Benimle Nasıl Görüşebilirsiniz?

İzmir’de yüz yüze veya online olarak benimle görüşebilirsiniz. Ofisime gelemeyen ama benimle çalışmak isteyen kişiler ile online görüşmeler yapıyorum. Online terapi psikoterapiyi terapi odası dışına taşımaya olanak sağlıyor.

Aşağıdaki formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun uzmanın ben olup olmadığıma beraber karar verebiliriz. 

İletişim Formu