İletişim
ozge@ozgesezen.com
0530 286 68 40
Valikonağı Cad. Efe Apt. No: 171/1
Nişantaşı, Şişli / İstanbul
Sosyal
Image Alt

Hakkımda

Özge Sezen

Özge Sezen

Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
nişantaşı psikolog

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Yüksek lisansımı Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde tamamladım. Yetişkin ve ergenlerle çalışmaktayım. Ağırlıklı olarak çalıştığım konular depresyon, anksiyete, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk (takıntı-zorlantı bozukluğu), ilişki-iş-okul sorunları, öfke kontrolüdür.

Klinik stajlarımı Balıklı Rum Hastanesi Yetişkin Psikiyatri Kliniği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanelerinde tamamladım. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Programı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştım. İlkokul çağındaki çocukların bilişsel becerilerinin desteklenmesini amaçlayan Bilişsel Beceri Sosyal Sorumluluk Projesi’nde projesi yöneticisi olarak görev aldım.

Aldığım Eğitimler

  • Bilişsel Davranışçı Terapi-Prof. Dr. Hakan Türkçapar
  • CAS (Cognitive Assessment System) – İstanbul Üniversitesi
  • Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR)
  • Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi Programı (MBCT)
  • MOXO Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Testi – MOXO Türkiye
  • BrainRx International – Brain Training (Abu Dhabi)
  • Her Yönüyle Eğitimcinin Eğitimi
  • Çocuk Değerlendirme Testleri – (AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Peabody, Resim Kelime Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi ,Beier Cümle Tamamlama Testi, Duygu Durumu Ölçekleri.) – Türk Psikologlar Derneği
  • Mindfulness Eğitici Eğitmenliği Programı (Halen devam ediyor.)

Nasıl çalışıyorum

Danışanlarım ile İstanbul Nişantaşı’nda bulunan ofisimde görüşüyorum. Ofisime gelemeyen ama benimle çalışmak isteyen kişiler ile görüşmelerimizi online olarak gerçekleştiriyoruz. Online terapi psikoterapiyi terapi odası dışına taşımaya olanak sağlıyor. 

Eğer benimle çalışmak isterseniz, aşağıdaki formu doldurarak ya da telefon ile bana ulaşabilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun uzmanın ben olup olmadığıma beraber karar verebiliriz. Danışmanlık almak istediğiniz konunun uzmanlık alanıma girip girmediğini değerlendirmek amacıyla telefona ilk olarak kendim çıkmaktayım.

Misyonum

Farkı terapilerin farklı sorunlar ve psikolojik hastalıklarda faydalı olduğunun farkında olan bir terapist olarak tedavi planını her danışanın özel ihtiyaçları doğrultusunda planlıyorum. 

Terapi sürecinin yargılayıcı olmaması gerektiğini düşünüyorum ve bir terapist olarak danışanlarıma kendilerini rahatça ifade edebildikleri bir alan yaratıyorum. 

Etik standartlara uygun psikoterapi hizmeti sunuyorum. Bu etik standartları gizlilik, profesyonel yeterlilik, sorumluluk ve dürüstlük olarak özetleyebilirim. 

 

İletişim Formu