İletişim
ozge@ozgesezen.com
0530 286 68 40
Valikonağı Cad. Efe Apt. No: 171/1
Nişantaşı, Şişli / İstanbul
Sosyal
Image Alt

Hakkımda

Özge Sezen

Özge Sezen

Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist
nişantaşı psikolog

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Lisans eğitimimim ardından Klinik Psikoloji Yüksek eğitimimi tamamladım, klinik psikolog ünvanı aldım.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından verilen “Bilişsel Davranışçı Terapi” ve Şema Terapi Derneği tarafından verilen “Şema Terapi” eğitimlerini tamamladım.

Yetişkin bireylerle terapi çalışmalarını sürdürmekteyim. Ağırlıklı olarak çalıştığım konular depresyon, anksiyete bozuklukları, panik atak, obsesif kompulsif bozukluklar (takıntı-zorlantı bozukluğu), ilişkisel problemler, iş-okul sorunları, özgül fobiler ve öfke problemleridir.

Aldığım Eğitimler

  • Bilişsel Davranışçı Terapi – Prof. Dr. Hakan Türkçapar
  • Şema Terapi. Şema Terapi Enstitüsü, İstanbul
  • CAS (Cognitive Assessment System) – İstanbul Üniversitesi
  • Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR)
  • Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi Programı (MBCT)
  • MOXO Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Testi – MOXO Türkiye
  • BrainRx International – Brain Training (Abu Dhabi)
  • Her Yönüyle Eğitimcinin Eğitimi
  • Çocuk Değerlendirme Testleri – (AGTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Peabody, Resim Kelime Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi ,Beier Cümle Tamamlama Testi, Duygu Durumu Ölçekleri.) – Türk Psikologlar Derneği

Misyonum

Farkı terapilerin farklı sorunlar ve psikolojik hastalıklarda faydalı olduğunun farkında olan bir terapist olarak tedavi planını her danışanın özel ihtiyaçları doğrultusunda planlıyorum. 

Terapi sürecinin yargılayıcı olmaması gerektiğini düşünüyorum ve bir terapist olarak danışanlarıma kendilerini rahatça ifade edebildikleri bir alan yaratmaya özen gösteriyorum.

Nasıl çalışıyorum

İstanbul Nişantaşı’nda psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktayım. Ofisime gelemeyen ama benimle çalışmak isteyen kişiler ile online görüşmeler yapıyorum. Online terapi psikoterapiyi terapi odası dışına taşımaya olanak sağlıyor.

Aşağıdaki formu doldurarak ya da telefon ile bana ulaşabilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun uzmanın ben olup olmadığıma beraber karar verebiliriz. 

İletişim Formu