İletişim
ozge@ozgesezen.com
0530 447 69 43
Valikonağı Cad. Efe Apt. No: 171/1
Nişantaşı, Şişli / İstanbul
Sosyal
Image Alt

Aile ve Evlilik Terapisi

İlişkiler yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Etkileşim içinde bulunulan ilişkiler ise bireyin duygularını ve davranışlarını önemli ölçüde etkiler. Aile bireyleri ve çiftler arasında meydana gelen etkileşimin birey üzerindeki etkisi büyüktür. Bu nedenle aile ve evlilik terapisinde odak noktası sadece birey değil, bireyin içinde bulunduğu ilişkiler dizisidir. 

Her Terapist Aile ve Evlilik Terapisi Hizmeti Verebilir mi?

Aile ve Evlilik Terapistleri, psikoterapi ve aile sistemleri konusunda eğitim almış ve evlilik, çift ilişkisi ve aile sistemleri bağlamlarında tedavi çalışmaları yürüten uzmanlardır. Bu alanda terapi almak istediğiniz uzmanın eğitiminin yeterli olduğunu mutlaka araştırın.

Her çift ilişkiden beklentileri ve ihtiyaçları karşılanmadığında bazı sorunlar yaşar ve zor bir dönemden geçer. Çiftler ve aile bireyleri, profesyonel yardımla, çıkar çatışmalarını ve ilişki üzerindeki stres ve gerilim kaynaklarını yönetmenin daha sağlıklı bir yolunu bulabilirler.

Aile ve Evlilik Terapisi Ne Kazandırır

  • Çiftlerin ilişki dinamkilerini keşfetmeleri
  • Güçlü ve zayıf yönlerini fark etmeleri
  • İlişki içinde karşılaştıkları belirli sorunları farklı bir bakış açısı ile ele almaları ve daha sağlıklı bir ilişki için yeni adımlar atmaları
  • Çiftlerin veya aile bireylerinin kendi başlarına çözemedikleri zor konular kontrolden çıkmadan önce erken müdahale