ozge logo light
İletişim
[email protected]
0530 447 69 43
Kültür Mahallesi 1380 Sokak Alyans Apartmanı B Blok No:4 D:12, 35220 Konak / İzmir
Sosyal
Image Alt

Online Terapi Mümkün Mü?

Zihinsel sağlığınızı, iyi oluş halinizi veya yaşam kalitenizi arttırmak için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız ve bir psikolog arıyorsanız internet üzerinden terapi sizi ihtiyaç duyduklarınızı sunacaktır. Online terapist dünyanın herhangi bir yerinden terapi hizmeti alabileceğiniz anlamına gelir.  Psikolojik desteği daha erişilebilir hale getiren online terapi iyileşmeye ve güçlenmeye giden yolda hızlı ve güvenilir bir seçenektir. Bir psikolog ile konuşmaya ihtiyaç duyuyorsanız fakat bunun için ofise gitmeye yeterli zamanınız yoksa ya da ulaşım probleminiz varsa online terapist sizin için en uygun kişidir. 

Online terapi,  hayatınızı daha dolu, daha mutlu ve daha anlamlı hale getirmek için zaman ve mekan engeli olmadan, evinizin rahatlığında online terapist ile görüşmenizi sağlar.

Online Terapi Etkili Midir?

Online terapinin etkinliğini araştıran çalışmaların sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. Çalışmalar tedaviden fayda sağlamak için en önemli kriter olan terapist ile etkili iletişimde online görüşmenin bir engel olmadığını göstermektedir. Online terapi almak isteyen danışanların en büyük endişesi online terapist ile gerçek bir bağ kurup kuramayacakları ile ilgili olmaktadır. Hem araştırma sonuçları hem de benim kendi deneyimim online terapinin danışan-online terapist ilişkisinde bir sorun oluşturmadığı yönündedir. Ayrıca seansları online takip etmenin tedavinin daha düzenli gerçekleşmesini sağlar. 

Online Terapist ile Psikoterapi Kimler İçin Uygundur?

Online terapi seansları yaşadıkları yerde psikolojik yardıma erişimi sınırlı, ofise gelemeyen veya terapiye başlamak için kendi mekanlarında kendilerini çok daha fazla güvende hisseden kişiler için uygundur.

Online Terapi Size Neler Sunar?

  • Düşünme örüntülerinde değişim
  • Korku ve kaygı ile daha becerikli başa çıkma 
  • Özgüveni arttırma
  • Sağlıklı kişilerarası iletişim
  • Kendisi ile daha barışık olma ve olumsuz duyguların azalması
  • Kendini daha fazla kabul etme ve kendiyle barışma
  • Daha önce denenen fakat işe yaramayan problem çözme becerilerini daha işlevsel yeni beceriler ile değiştirme
  • Geçmiş ve geleceğin olumsuz etkisinden uzak, şimdiki an ile daha fazla temasta bir “BEN”

Online Terapi Seansları Ne Sıklıkla Gerçekleşir?

Terapiden beklentilerinizin neler olduğuna bağlı olarak haftada 1 kez (genellikle 1 ay ila 6 ay süresince) online terapist ile görüşmeniz, kendinizdeki değişimi ve terapinin etkilerini görmeye başlamanız için yeterlidir. Psikoterapötik süreçte doğru motivasyon, seanslara düzenli katılım ve işbirliği (ev ödevi yapma, seansta öğrenilenleri gerçek yaşamda deneyimlemeye çalışmak) terapiden istenen sonucu almada en önemli anahtarlardır.

Hayatınızın zor bir dönemindeyseniz ya da daha anlamlı ve dolu bir yaşam sürmek istiyorsanız, zorlukların üstesinden gelmeniz, yeni düşünce perspektifleri edinmeniz ve daha işlevsel problem çözme becerileri geliştirmeniz için beraber çalışabiliriz.

Eğer online terapiyi deneyimlemek ve sizin için uygun olup olmadığına karar vermek istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak iletişim formunu doldurabilir ve 15 dakikalık ücretsiz danışma seansı talep edebilirsiniz.

Online terapi ile ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Online Terapi Nedir?