ozge logo light
İletişim
[email protected]
0530 447 69 43
Kültür Mahallesi 1380 Sokak Alyans Apartmanı B Blok No:4 D:12, 35220 Konak / İzmir
Sosyal
Image Alt

Online Psikolojik Danışmanlık

Her ne kadar online psikolojik danışmanlık terapi dünyasında sıkça kullanılan bir yöntem olsa da, çoğu kişi için hala oldukça yeni bir konsept. Eğer siz de online psikolog ile görüşmeyi düşünüyor fakat aklınızdaki sorular sebebiyle emin olamıyorsanız, aşağıda online psikolojik danışmanlık ile ilgili sıkça sorulan soruları ve cevapları bulabilirsiniz. Ayrıca sormak istediğiniz diğer sorular için aşağıdaki iletişim formu aracılığı ile bana ulaşabilirsiniz.

GERÇEK BİR PSİKOLOG İLE Mİ GÖRÜŞECEĞİM?

Evet gerçek bir psikolog ile görüşeceksiniz. Online psikolojik danışmanlığın geleneksel yüz yüze terapiden tek farkı gerçek bir ofiste değil, görüntülü arama ile gerçekleşiyor olmasıdır. Seansların yapısı, tedavi yöntemi, seans sayısı ve uzunluğu yüz yüze terapi ile tamamen aynıdır.

SEANSLARIN SÜRESİ NE KADARDIR?

Her seans 60 dakikadır. Genellikle haftada bir olur. Eğer durumunuz gerektiriyorsa seanslar daha sık da gerçekleşebilir. 

TEDAVİM KAÇ SEANS SÜRECEK?

Toplam seans süresi sizin terapiden beklentilerinize ve durumunuza göre değişecektir. Genellikle 6 seanstan sonra durum değerlendirmesi yapılır ve terapiye devam etmeye ihtiyacınız olup olmadığına terapistiniz ile beraber karar verirsiniz.

ONLİNE PSİKOLOG SEANSTA NE YAPAR?

Psikolog ilk olarak hikayenizi dinler, problemli davranış kalıplarınızı belirler, duygularınızı anlamanıza ve işlemenize yardımcı olur ve ardından problemlerinizi yönetmenin yollarını bulmak için sizinle birlikte çalışır. 

ONLİNE TERAPİ GERÇEKTEN ETKİLİ Mİ?

Birçok çalışma online terapinin geleneksel yüz yüze terapi kadar etkili olduğu müjdesini vermektedir. Eğer durumunuz online terapiye değil yüz yüze terapiye daha uygunsa psikoloğunuz sizi bu konuda bilgilendirecektir. 

ONLİNE TERAPİ GÜVENİLİR Mİ?

Seanslar gizlilik ilkesi ile gerçekleşir. Terapistiniz ile paylaştıklarınız üçüncü bir kişi ile paylaşılmaz. Seanslar asla kayıt altına alınmaz.

ONLİNE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HERKES İÇİN UYGUN MU?

18 yaşından küçük kişiler, ağır psikiyatrik bozukluğu olan kişiler ve intihar düşüncesi olan kişiler için geleneksel yüz yüze terapi daha uygundur.

online psikolojik danışmanlık